כותרת
> C;
1/1
טיפוח ויופי

צבעי שיער

גולן טיפוח ויופיפורסם: 03.07.17 , 12:22ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


צביעת השיער היא דרך קלה, פשוטה, מהירה ואפקטיבית לשנות את המראה החיצוני שלנו, ואפילו בצורה דרמטית. בחירה נכונה של גוון מחמיא תייצר שינוי משמעותי לטובה ואילו בחירה שגויה עלולה לגרום למפח נפש של ממש ובמקרים רבים גם לצורך בתיקון – דבר שכמובן גם מוביל להוצאות מיותרות וגם עלול להזיק לשיער עקב השימוש המופרז בחומרים כימיים חזקים – ועל כן מומלץ להקדיש זמן ומחשבה למציאת הצבע הטוב ביותר האפשרי.


איך להתאים צבע שיער?

במציאות שבה ישנו מנעד רחב עד מאוד של צבעי שיער האפשרויות שלנו רבות ומגוונות. בהתאם כל אחת (וגם כל אחד, שהרי ישנם גם גברים שצובעים את השיער) יכולה להגיע בדיוק לגוון האופטימלי עבורה, ומצד שני הדבר מחייב גם לברור בקפדנות מבין כל האפשרויות כדי לא להתפתות לצבע שלא ייצור מראה שובה לב.


הפרמטרים העיקריים לבחירת הצבע הם:

* התאמה לגוון העור – לכל צבע עור ישנם צבעי שיער שמתאימים לו ואחרים שהשילוב איתם פחות מוצלח, וחשוב לקחת זאת בחשבון. כך למשל לבעלות עור בגוון חיוור עשוי להתאים מאוד גוון שיער כהה שייצור קונטרסט מעניין, ואילו לבעלות עור ורדרד לא כדאי לצבוע את השערות בגוון אדום או בלונדיני בגלל השילוב הלא מוצלח.
* התאמה לסגנון הלבוש – כדי ליהנות מהרמוניה מרשימה כדאי לקחת בחשבון גם את סגנון הלבוש. באופן טבעי כל אישה משנה את לבושה, ואפילו לעתים קרובות, אולם גם כך יש מוטיבים שחוזרים על עצמם ואליהם כדאי להתאים את גוון השיער החדש. מי שלמשל מחמיאים לה בגדים בצבעים אדום, כתום או זהב תזכה למחמאות אם תצבע את השיער לבלונד תות, לגוון ערמוני או לחום זהוב, ואילו למי שאוהבת לבוש בצבעים כמו פוקסיה, כחול רויאל או שחור כדאי לבחון את האופציה של צבע שיער כמו פלטינה, שחור עמוק או אפור חום.
* צבע עיניים – גם לשילוב בין צבע העיניים לגוון השיער ישנה השפעה על המראה הכללי, כשעיניים ירוקות או חומות יזכו להבלטה מוצלחת עם שיער בגוונים חמים (אדום, זהוב וכו') ואילו עיניים כחולות או אפורות ישתלבו היטב עם גוון קריר יותר לשיער.
למה כדאי להעדיף צבעי שיער בריאים?
אנחנו מייחסים חשיבות רבה למראה השיער, ובצדק, אבל חשוב לזכור שלצד הפן האסתטי כדאי לשמור גם על בריאותן של השערות – צבעי שיער לא איכותיים עלולים להכיל חומרים מזיקים מאוד ובפרט כימיקלים בעייתיים, ועל כן רצוי לרכוש מוצרים מקטגוריה זו אך ורק אצל משווקים רציניים ואמינים וכן להעדיף מוצרים של יצרנים מוכרים ובעלי שם.
בהקשר זה חשוב להדגיש שככל שאחוז החמצן בצבע השיער נמוך יותר כך הוא פחות מזיק לשערות, ועוד כדאי לוודא שאין בצבע פרבנים, אמוניה, SLS, שמנים מינרלים, DEA ופרפין. כמו כן כדאי להעדיף צבעים שיש בהם גם חומרים שתורמים לחיזוק השערות ולשיקום שיער פגום כגון ויטמינים, שמני זרעים ותמציות צמחים.