כותרת
> C;
1/1
חדשות

הותר לפרסום: נחשף "נתיב הברחת סיגריות" בצפון

גולן חדשותפורסם: 31.12.18 , 11:59ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


במבצע משותף של בית מכס מעברים ומשטרת גולן נחשף "נתיב הברחת סיגריות" בצפון.
 
אלפי חפיסות של סיגריות מוברחות, נתפסו בסופ"ש האחרון, בפיצוצייה בכפר מג'דל שאמס שבצפון רמת הגולן. 
תפיסת הסיגריות המוברחות נעשתה במסגרת מבצע משותף של יחידת היס"מ וממונה מודיעין בית מכס מעברים של רשות המסים,  בשיתוף פעולה עם רכז מודיעין כפרים (רמה"ג) ממשטרת גולן בכפר מג'דל שאמס בצפון רמת הגולן. 
  
חשיפת נתיב ההברחות של הסיגריות נעשה בהמשך לתפיסת אלפי סיגריות  שהוסלקו בארבעה רכבי או"ם במעבר ראש הנקרה לפני כחודשיים, אז בזכות ערנותם של בודקי המכס בראש הנקרה נמנעה הברחה של 20,000 חפיסות סיגריות בערך כולל של כ 500,000 שקלים.
החקירות הסמויות שנפתחו בעקבות תפיסה זו, הובילו לחשיפת "נתיב הברחה" מירדן ומלבנון עד למג'דל שאמס, דרך מעברי הגבול ובהם מעבר הגבול הצפוני בראש הנקרה.
עוד עלה בחקירות, כי בעלי הפיצוצייה ממג'דל שאמס מחזיקים למכירה סיגריות מוברחות, שהמס בגינם לא שולם ומוכרים אותם לכל דורש. 
 
כאמור, עם המעבר לחקירה הגלויה עוכב החשוד המרכזי, בעל הפיצוצייה במג'דל שאמס, והסיגריות המוברחות  שהיו ברשותו נתפסו. בחקירתו הודה החשוד המרכזי באופן מלא בביצוע העבירות המיוחסות לו דהיינו,  מכירת סיגריות מוברחות לצורך התחמקות מתשלום מס כדין.
 
מבצע זה, הינו חלק ממאמץ מתמשך של בית מכס מעברים כנגד הפצת סיגריות מוברחות וכנגד עברייני מס והון שחור, במסגרת המדיניות ברשות המסים להגביר את פעילות האכיפה בכול מקום ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח בכול מקום שמטרתם להביא לדיווחי וגבית מס אמת.