כותרת
> C;
1/1
חדשות

70 מתושבי דרום רמת הגולן הצטרפו לפרויקט נאמני חיים של מד"א

גולן חדשותפורסם: 19.11.17 , 14:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
לאחרונה הסתיימו ברמת הגולן שני קורסי "נאמני חיים" של מד"א בשיתוף ובמימון המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל * בקורסים הוכשרו 70 נאמני חיים חדשים תושבי האזור * לכלל הבוגרים הוענקו ערכות הכוללות ציוד החייאה מתקדם אשר יסייע להם בהצלת חיים * מנכ"ל מד"א אלי בין: "אני מברך את המשתתפים על סיום הקורס וקבלת הציוד, ובטוח שהכלים שניתנו לחניכים עוד יצילו חיים באזור"
 
לאחרונה התקיים טקס סיום קורסי "נאמני חיים" של מגן דוד אדום ביישוב אליעד, שבדרום רמת הגולן. הטקס חתם שני קורסים שהתקיימו בשיתוף ובמימון המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והודרכו בישוב אליעד בתקופה האחרונה, במהלכם הוכשרו 70 "נאמני חיים" חדשים, תושבי יישובי רמת הגולן. 70 המצטרפים החדשים למיזם "נאמני חיים" יסייעו בקיצור זמן התגובה הראשונית ומתן מענה רפואי מהיר בכלל יישובי רמת הגולן.
 
בטקס שנערך בנוכחות יוסי חלבי, ראש זרוע תגובה מידית במרחבים ירקון, ירדן וגלבוע של מד"א, דודו ברגר אחראי הכוננים במרחב ירדן של מד"א והמדריכים אורפז בן שושן וחוסאם עמאשה קיבלו כלל נאמני החיים החדשים, בוגרי הקורסים השונים, אפודי מד"א ותיקי עזרה ראשונה עם ציוד החייאה מתקדם איתו הם יוכלו להעניק טיפול ראשוני מציל חיים כ"נאמני חיים".
 
הרעיון העומד בבסיס מיזם "נאמני חיים", הוא שכל אזרח שעבר בשלב כלשהו הכשרה בסיסית של כ-20 שעות בעזרה ראשונה, מסוגל לבצע פעולות החייאה בסיסיות בחולה שלקה בדם לב – ובכך להגביר את הסיכויים להציל את חייו. מטרת המיזם היא לעבות את מערך המגיבים הראשונים כמה שניתן, בדגש על הפריפריה והאזורים המרוחקים, ובכך לסייע למאמצי מד"א להציל חיים. הכשרתם של "נאמני החיים" שמה דגש על אירועי שגרה לצד אירועי חירום ובכך תעניק למועצה אזורית גולן כלים להתמודד עם מצבי חירום, זאת לצד אירועי שגרה כמובן.
 
יוסי חלבי, ראש זרוע תגובה מידית במרחבים ירקון, ירדן וגלבוע של מד"א: "אני שמח שלמערך המגיבים הראשונים באזור כל כך חשוב ורגיש יצטרפו קרוב ל-70 נאמני חיים נוספים. נאמני החיים, ובהם המצטרפים החדשים, מהווים נדבך נוסף וחשוב בשרשרת התגובה של מד"א לאירועי חירום".
 
מ"מ מנהל מרחב ירדן במד"א, אורן אביטן: "אני מברך את המשתתפים על סיום הקורס וקבלת הציוד, ובטוח שהכלים שניתנו לחניכים עוד יצילו חיים באזור. מאז השקתו של הפרויקט הצטרפו לשורותינו אלפי נאמני חיים המהווים הוכחה להצלחת המיזם, ומסייעים לנו בטיפול הרפואי מציל חיים לכל מקום ובכל זמן. אני קורא לציבור הרחב להמשיך ולהצטרף ל"נאמני חיים" ולקחת חלק במשימה החשובה הזו. יש בידכם את הכוח לעזור לנו להמשיך ולהציל חיים". 
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "פרויקט 'נאמני החיים' הוא פרויקט מציל חיים ואנחנו שמחים לראות שאזרחי ישראל מצטרפים בהמוניהם לפרויקט החשוב הזה. בהזדמנות זו אני מבקש להודות למנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מר אריאל משעל על הירתמות המשרד והשתתפותו במימון הפרויקט ולשר ח"כ הרב אריה דרעי העומד בראש המשרד על תמיכתו הגדולה". 
 
 
להרשמה לפרוייקט 'נאמן חיים' של מד"א יש לחייג ל 6210* (בימים א'-ה' בין השעות 07:00 ל- 23:00 ובימי שישי בין השעות 07:00-14:00) או באתר מד"א בכתובת https://life.mdais.org  
 
זכי הלר
דובר מד"א