כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

עמותת פעמונים - התא והכיס המשפחתי

גולן נדל"ן וכלכלהפורסם: 12.11.17 , 10:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


איך שמים את כלכלת המשפחה בראש סדר העדיפויות .  בתכנון התקציב המשפחתי ביחד גלומים כל המרכיבים החשובים שצריכים להיות במשפחה בריאה, מאוזנת ואחראית.
תיאום מסרים: חשוב שההורים ישוחחו ביניהם, יערכו תיאום מלא בעניין המסרים שמעבירים לילדים ויקבעו יחד נורמות התנהגות כלכליות במשפחה. רק אם הולכים בראש כלכלי משותף – ניתן לבנות מסר אחיד וברור לילדים.
שיתוף הילדים: יש לשוחח עם הילדים, להציג להם את המצב הקיים ולשתפם בקבלת ההחלטות – כמובן על פי גילם והבנתם. השיחה צריכה להתנהל בשפה פשוטה וברורה ובגובה העיניים. הצלחת התיעדופים המשפחתיים החדשים חייבת לבוא בשיתוף מלא איתם.
יישום בפועל: מדברים עם הילדים איפה זה יתבטא בפועל. למשל, שיהיו פחות ביקורים בקניון כדי להתמודד עם ההוצאות, ושכל ביקור בקניון יהיה רק למטרה הספציפית שלשמה נכנסו אליו. או מתקצבים קניית מתנות או דמי כיס ומעבירים אליהם את האחריות לתעדוף ולתקציב. עקב שילוב הילדים בקביעת סדרי העדיפויות – הם לא יופתעו כשאלו יבואו לידי ביטוי בשגרת החיים.
זכות הסירוב: הורים צריכים ללמוד לומר "לא" לילדים על בקשות לרכישות, כחלק מהצבת גבולות. להעניק להם את המושכות כפי יכולתם והבנתם אבל בתוך גבולות ברורים. לא פחות חשוב: להעניק חיזוקים לילדים על בילוי משותף רווי הנאות ומצומצם בהוצאות.
האחריות המשותפת: הילדים יבינו שהם שותפים מלאים בניהול כלכלת המשפחה. אל לנו לחשוש מלהכניס אותן לשיקולים בקבלת ההחלטות ובקביעת סדרי העדיפויות. תתפלאו כמה הם ישמחו לגלות אחריות ובגרות בנושא.
 
עמותת פעמונים מקיימת ברחבי הארץ,  קורסים וסדנאות להתנהלות משפחתית נבונה ואחראית.
. אם גם אתם לא גומרים את החודש, או שקועים בחובות עד צוואר,