כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

יוסף ידידציון תערוכת יחיד

גולן תרבות ופנאיפורסם: 06.07.23 , 10:47ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

"האיש ששבר את הקש"

פתיחה חגיגית : יום שלישי, 11.7.2023 בשעה 19:30

בגלריית בית ציוני אמריקה בתל אביב

אוצרת : רחל זיו

רח' דניאל פריש 1 , תל אביב

"נולדתי בטהרן ב-1948 למשפחה יהודית אמידה, בעלת זיקה ליהדות ולציונות. לקחתי חלק פעיל בתנועת הנוער הציוני, "החלוץ". מגיל 13 לימדתי ילדים את השפה העברית. סיימתי את לימודי התואר הראשון בהנדסה כימית בניו יורק, והמשכתי את לימודיי בטכניון בחיפה.

פגישה עם אמן שיצר תמונות מקש, שינתה את חיי היצירה שלי. בקיץ 1964 בקרתי בישראל במסגרת טיול שורשים. שהינו בקיבוץ אלונים, שם פגשתי באמן שיצר תמונות מקש ונחשפתי לראשונה לאומנות זו, וממנו שאבתי השראה ליצירה שלי.

בנסיעותיי הרבות לחו"ל, ובעיקר למזרח הרחוק, נחשפתי לאומנות היצירה בקש המפותחת שם מאוד. למדתי טכניקות שונות, ורכשתי ידע מקצועי וניסיון רב. בתחילה יצרתי פורטרטים של בני משפחה והרחבתי לפורטרטים ולדמויות מוכרות מהציבוריות הישראלית והעולמית.

היצירה ואופייה התפתחו במהירות לטכניקות שונות משלי, ובמגוון עשיר של נושאים. פיתחתי שיטות לצביעת הקש, באמצעות טבילתו בסוגי צבעים שונים, למשך ימים. הזמן הנדרש לטבילה נקבע לפי עומק הגוון הרצוי ואחידותו, וטכניקות של הצללה הדורשות מיומנות רבה בשליטה בעוצמות החום של המלחם החשמלי, באופן הדבקת הקש ובזוויות ההדבקה. היום, אני יוצר תמונות המהוות עבורי אתגר ורצון להגיע לשלמות.

בתחילת שנות ה-2000 שבתי לקיבוץ אלונים, בתקווה למצוא את האומן אשר לו אני חב את היכרותי עם היצירה בקש. התברר, שהוא נכה צהל ומאושפז. נסעתי לביה"ח, מצאתי אותו מחובר למכונת הנשמה ומורדם. יצאתי בשברון לב".

נעילה : 6.8.2023

  • שעות ביקור בתערוכה : א-ה 09:00-21:00
  • שישי : 09:00-14:00
  • מוצ"ש עד 22:00

היצירות למכירה | 052-8224141

בעקבות קלימט 

קרדיט : יוסי ידידציון
 

 

הליצנים

קרדיט : יוסי ידידציון
 

 

זוג ציפורים

קרדיט : יוסי ידידציון
 

 

כינור

קרדיט : יוסי ידידציון
 

 

עוף האש

קרדיט : יוסי ידידציון
 

 

פיל

קרדיט : יוסי ידידציון