כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

חוסכים מלידה...

גולן נדל"ן וכלכלהפורסם: 08.02.22 , 15:05ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

השתחררתם מהצבא? נהדר, זה הזמן להתחיל לחסוך! אוקיי אז אולי לא מיד...

אפשר לטייל בחו"ל ולנפוש קצת גם בארץ אחרי שתחזרו, אבל אם אתם רוצים לעשות את הדברים האלה גם אחרי הפרישה, כדאי שתהיה לכם יכולת כלכלית לכך וחיסכון והשקעה הם שני הדברים שיחד עם עבודה קשה וקצת מזל, יביאו אתכם לחוף מבטחים לאחר הפרישה ותוכלו לבלות שוב בחוף אמיתי, הפעם בכספי הפנסיה שלכם.

אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל לתכנן את החיים אחרי פרישה

זה אולי נשמע קצת מוגזם, אבל אנחנו ממילא עושים את זה כל הזמן כשאנחנו חולמים ומפנטזים.

מי לא חשב מה יעשה עם הכסף שלו כשיהיה מיליונר או איך יראו החיים שלו כשיהיה מבוגר יותר. העניין הוא שיש גם מציאות... ועל מנת שהיא תהיה כמה שיותר טובה, אנחנו צריכים לדאוג לממן אותה איך שהוא ומלאכה זו לא נפסקת כשאנחנו פורשים לגמלאות.

אז איך נעשה תכנון פרישה כמו שצריך ונצליח לחסוך כסף שיספיק לנו לחיים טובים גם לאחר גיל הפרישה? הנה כמה רעיונות בסיסיים שכל אחד יכול לממש בקלות וליהנות מכספי פרישה מכובדים:

  • חיסכון פנסיוני - כולנו מחויבים גם ככה להפריש כספים לפנסיה, בין אם כשכירים או כעצמאים. קרן פנסיה היא קרן חובה שהמעסיק שלנו מפריש אליה כל חודש וגם אנחנו מוסיפים מתוך המשכורת שלנו. המעסיק משלם 6.5% לרכיב תגמולים ועוד 6% לרכיב פיצויים כשאנחנו מוסיפים עוד 6% לטובת קרן הפנסיה שלנו. המעסיק יכול להרחיב את ההפרשה לעד-8.33% ברכיב הפנסיוני. העובד בוחר את הקרן אליה יועברו הכספים. עובדי מדינה זכאים להפרשות גדולות יותר והחל מ-2017 גם עצמאים מחויבים בפתיחת קרן פנסיה והעברת הפקדות חודשיות בשיעורים אלה: 4.55% עד מחצית מהשכר הממוצע במשק מהכנסתנו החודשית הממוצעת ו-12.55% אחוזים עבור כל סכום מעל חצי השכר הממוצע במשק ועד אליו. עבור שכר מעל השכר הממוצע במשק אותו עצמאי מכניס אין חובת הפרשת פנסיה נוספת. קרן הפנסיה תספק לנו קצבת זקנה לאחר הפרישה כך שהיא מכשיר הנחוץ לנו כאשר נפרוש משוק העבודה ולא יהיו לנו הכנסות. רוצים לחסוך בדמי ניהול הפנסיה ולמצוא את קרנות הפנסיה הטובות ביותר? השאירו פרטים >>

  • קרן השתלמות - אם קרן הפנסיה היא מכשיר חיסכון חובה לטווח אורך, קרן ההשתלמות היא מכשיר חיסכון רשות לטווח בינוני של 6 שנים בלבד. במידה ואתם מחפשים קרן חיסכון גמישה יותר, קרן ההשתלמות מתאימה לכם והיתרון הענק שהיא מספקת: תשואה. כן, קרן ההשתלמות היא לא רק מכשיר חיסכון אלא גם קרן השקעות לכל דבר, אשר אמורה להשיג לכם תשואה שנתית לא מבוטלת. בעבר קרנות ההשתלמות היו שמורות לעובדי מדינה ועובדי הוראה בלבד אך היום רוב הציבור נמצא בהן. שני היתרונות של קרן השתלמות: השקעה לטווח בינוני עם אפשרות משיכה דינמית לאחר 6 שנים בלבד (או אפילו 3 שנים אם מטרת הכסף להשתלמות או לימודים) והשקעה לכל דבר, הופכים את קרנות ההשתלמות לאטרקטיביות גם לשכירים וגם לעצמאים, כך שאם לא בא לכם להתחיל לתכנן את הפרישה שלכם מגיל צעיר, קרן ההשתלמות תמיד שם בשבילכם בכל גיל ותוכלו לפתוח אחת כזאת ולמשוך ממנה כספים בהתאם לצרכים שלכם.

  • ביטוח - אי אפשר לדבר על תכנון פרישה בלי לקרוא בפורטל הביטוחים הגדול בישראל. ביטוח, בין אם ביטוח חיים או בריאות, ביטוח דירה או משכנתא וכו', אולי לא יספק לכם דיבידנדים ואתם תמיד מרגישים שהביטוח רק לוקח מכם כספים כל חודש ולא נותן לכם כלום, אך זכרו שברגע האמת, במידה ותחלו, תפצעו או חלילה תמותו, בכל אחד מהמקרים הללו כספי הביטוח יעזרו רבות לכם ולמשפחתכם לאחר מכן.

לסיכום, אם נדמה לנו שהפרישה שלנו רחוקה מאתנו שנות אור, הריי היא ממש מעבר לפינה. החיים עוברים מהר ואף על פי שצריך לחיות את הרגע וליהנות מהם כאן ועכשיו, לא יזיק, ואפילו יועיל לתכנן את הפרישה שלנו כבר מגיל צעיר שהריי תוחלת החיים עולה ובני הגיל השלישי ואפילו הרביעי חיים היום עוד הרבה שנים אחריה. תכננו בחוכמה את הפרישה שלכם וחיו ברווחה כל החיים! בהצלחה.

פורטל הביטוחים הגדול בישראל

טלפון: 073-272-5261

www.2bit.co.il

FREEPIK