כותרת
> C;
1/1
חדשות

תלמיד ישיבת הגולן זכה בפרס מפעל הפייס על חיבור תורני

גולן חדשותפורסם: 28.04.21 , 10:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עמנואל ליפשיץ מישיבת הגולן מבית איגוד ישיבות ההסדר שלח מאמר לתחרות כתיבת החיבורים התורניים של מפעל הפייס והופתע לגלות שהוא זכה במקום הראשון. ליפשיץ: "זאת הייתה הפתעה גדולה מאוד עבורי"

תלמידי שיעור ד' בישיבת הגולן בחיספין מבית איגוד ישיבות ההסדר, זכה לאחרונה בתחרות החיבורים התורניים של מפעל הפייס. התלמיד, עמנואל ליפשיץ שמו, גבר על רבנים מוכרים וחשובים בציונות הדתית כדוגמת ראש ישיבת ההסדר הר עציון הרב יעקב מידן, וזה בזמן שאת החיבור הוא כתב בעת ששירת כמש"ק איתור בחיל המודיעין. בעקבות הזכייה במקום הראשון, קיבל לישפיץ ממפעל הפייס פרס על סך 25,000 שקלים.

התחרות של מפעל הפיס עסקה השנה על רקע מגפת הקורונה בנושא 'וחי אחיך עמך' כאשר העבודה התורנית של ליפשיץ עסקה בסוגיית ההיתר לצעירים לסייע לקשישים בתקופת הקורונה, מה שחייב כניסה לכאורה למצב של סכנה למען הזולת. הנושא הגיע מתוך סיפורו האישי בבית הכנסת הקהילתי בו הוא מתפלל בפתח תקווה, שם ישנם קשישים רבים שהוצרכו לסיוע רב בימי המגיפה. ליפשיץ שהתנדב במקביל לשירותו הצבאי פגש בני נוער רבים שיוצאים למשימות ההתנדבות ומתוך כך עלתה לו השאלה ההלכתית הנוגעת לסיכון הבריאותי למען הזולת והוא החליט לעסוק בה.

ליפשיץ מספר כי הוא הופתע לשמוע על הזכייה. לדבריו, כאשר שלחתי את העבודה בכלל לא ציפיתי שמישהו בוועדת הפרס יחזור אלי, על אחת כמה וכמה שלא יודיעו לי שזכיתי במקום הראשון. זאת הייתה הפתעה גדולה מאוד עבורי. זה נותן תחושה שעושים משהו בדרך הנכונה, זה מעורר רצון להמשיך לכתוב, לחדש ולהביע את עצמך. אמנם אצלנו בישיבה כותבים, אבל בדרך כלל אנשים לא מספיק כותבים היום וכשאתה כותב מתייחסים אליך".

כאמור, את המאמר הזוכה כתב ליפשיץ תוך כדי שירותו הצבאי. על כך הוא מספר ואומר: "כתיבת המאמר הצריכה כמובן זמן רב שפשוט צריך לדעת למצוא ולנצל. בזמן הקורונה היה לנו מרווחים יותר גדולים בין המשמרות מה שאפשר לי בזמן הפנוי לשבת, לפתוח ספרים ולהעמיק בסוגיה. כמובן אין כמו לשבת בבית מדרש ושם לחקור את הדברים בצורה נגישה יותר וכשהראש יותר יצירתי בענייני תורה, אבל בחלק מהזמן הייתי בבית ויכולנו לחקור את הנושא דרך אינטרנט ודרך ספרים שונים".

עמנואל ליפשיץ, צילום: עצמי