כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

תחרות צפרתון קק"ל סוכות 2020: אתגר צילום ציפורים סמוך לבית

גולן טיולים ותיירותפורסם: 03.10.20 , 20:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: ירון צרקה מערך הסברה קקלצילום תמונות: ירון צרקה מערך הסברה קקל

אתגר הצילום יתקיים בתאריכים 4-5 באוקטובר * במסגרת התחרות יתקיימו סיורים ופעילויות וירטואליות לכל המשפחה על טהרת עולם הציפורים

למרות התפרצות נגיף הקורונה, הצפרתון, אירוע הצפרות הגדול בישראל שמארגנת קרן קימת לישראל, יצא לפועל אולם במתכונת קצת אחרת: במקום בשטח הוא יועבר אונליין מהמחשב הביתי שלכם ב-8.10.

האירוע יכלול את תחרות הצילום המקצועית של הצפרתון שתתקיים השנה סמוך לבית והיא מיועדת לצלמים מקצועיים וחובבים. אתגר הצילום יתקיים בתאריכים 4-5 באוקטובר – כל צלם יצלם ציפורים סמוך לביתו וישלח לתחרות. תהליך השיפוט יתקיים בימים שלאחר מכן. הזוכים בתחרות יוכרזו בטקס הסיום שיתקיים באתר קק"ל ב-8.10.20 בשעה ארבע אחה"צ.

הצילומים הזוכים יוצגו בתערוכה ייחודית במרכז המבקרים החדש באגמון החולה. חלוקת הפרסים כוללת שוברים לקניית ציוד צילום באלפי שקלים לארבעה זוכים: מקום ראשון, מקום שני, מקום שלישי ופרס חביב הקהל.

כמו כן יתקיים צפרתון וירטואלי - יום שידורים מיוחדים באתר קק"ל ב-8.10 במהלכו הצופים יעברו סיור מודרך באתרי קק"ל, הכרת מינים שונים של ציפורים, סיפורים, טריוויה, חידונים, הצגות ועוד.

יו״ר קק״ל, דניאל עטר: ״עולם הצפרות הוא אחד מעמודי התווך החשובים של קק"ל. זהו עולם עשיר, חשוב ומיוחד. 'הצפרתון' שהפך למסורת של קק"ל שאין לה תחליף, יותאם לגרסה וירטואלית בהתאם לתקופה. חשוב מאד גם בימים אלו, שאנו משוועים לצאת אל הטבע, להנגיש לציבור ולקדם את עולם החי שחסר לכולנו".

הצפר הראשי של קק"ל, ירון צ'רקה: "נדידת הסתיו נמצאת בעיצומה, ומאות מיליוני ציפורים חולפות בימים האלה בשמי ישראל. לציפורים אלו אין גבולות, ואין מגבלות קורונה, הן חוצות הרים גבוהים, מדבריות צחיחים, וגופי מים גדולים בחתירה נחושה ומתמדת אל היעד. צפרתון קק"ל כבר הפך למסורת, וכמו הציפורים הנודדות, גם אנחנו נחושים להמשיך לקיים אותו, למרות כל המכשולים והקשיים שהתקופה הזאת מציבה בפנינו. אומנים ומומחים שונים נערכו מבעוד מועד בכדי להביא לציבור רחב של חובבי טבע וצפרות מגוון גדול של תכנים שישודרו, כמו תמיד בחוה"מ סוכות, זמין לציבור באתר קק"ל."

צילום: ירון צרקה מערך הסברה קקל

צילום: ירון צרקה מערך הסברה קקל