כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

פסח ישראלי באשכולות

גולן טיולים ותיירותפורסם: 08.04.19 , 12:35ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

"פסח ישראלי" באשכולות-

מצפון לדרום – טיולים, סיורים מודרכים ופעילות למשפחות בחינם ללא עלות

בחול המועד פסח, מטיילים בריא:

פרויקט טיולי החגים המסורתי של אשכולות - פורום מרכזי סיור, לימוד ותודעה יהודית-ישראלית, בשיתוף משרד החינוך ומכבי שירותי בריאות, חוזר לפעילות וסיורים חינם בימי חול המועד פסח. והשנה יתקיימו הסיורים בסימן עידוד אורח חיים בריא. במהלך חול המועד, מדריכי טיולים של אשכולות יתפרסו על פני כ-30 מוקדים ברחבי הארץ ויציעו למשפחות המטיילות סיורים וטיולים בשבילים השונים הכוללים פעילויות, סיפורי מורשת, ועוד.

סיורים במוקדים היסטוריים טיולים רכובים בעקבות החקלאות הישראלית טיולים בסמטאות הערים העתיקות טיולים בנחלים השונים

סיורים מונגשים לאנשים עם מוגבלויות עמדות תצלום משפחתיות סיורים מודרכים וטיולי ערב ברחבי הארץ ועוד.

ימים א'-ג' 21-23/4, ברחבי הארץ, ללא תשלום.

לפרטים והרשמה: 0778994989 ובאתר אשכולות: eshkolot.org

אשכולות בשיתוף האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך ומכבי שירותי בריאות, יציעו במהלך החג מערך טיולים, סיורים ופעילות ערכית ברחבי הארץ מצפון ועד דרום ב כ-30 מוקדים שונים בהם: הגולן, ראש פינה, צפת, חיפה, כרמל, ירושלים, צפון השומרון, עמק האלה, גוש עציון, חבל יתיר, פרוזדור ירושלים וכן אתרים נוספים. כמו כן, חלק מהמסלולים מונגשים לאנשים עם מוגבלויות. השנה תתקיים הפעילות בשיתוף מכבי שירותי בריאות אשר יעניקו למטיילים, טיפים לטיול בריא. כל הסיורים חינם ומודרכים על ידי מדריכות ומדריכי מרכזי הסיור והלימוד של אשכולות, בנוסף, ייהנו המטיילים משפע של פעילויות חווייתיות המותאמות לכל המשפחה.

בין הסיורים באזור הגליל, הגולן והעמקים: סיורים בצפון הגולן – הכרות עם צפון רמת הגולן דרך סיורים רכובים אשר יספרו את סיפורה של החקלאות והגיאלוגיה של האזור. סיורים בדרום הגולן – אביב משגע בגולן בעקבות הזרימה והפריחה ו"כל הטוב שבגולן על שביל הגולן": זרימות, פריחה ובית כנסת עתיק. סיורים בראש פינה – היכרות עם המושבה הותיקה בגליל וסיור במסלול מהמקום בו הכל התחיל אל הואדי המרהיב – נחל ראש פינה. סיורים באיזור צפת – סיורים להכרת הסמטאות והסיפורים המיוחדים של העיר וטיול אל פסגת הר מירון. סיורים בעכו – הכרת ההיסטוריה של העיר והנופים הקסומים שלה. בסיור "הקרב על תל סאקי" ילכו המטיילים אתר מורשת קרב מיוחד במינו המספר את סיפור גבורתם והצלתם של לוחמי הנח"ל והשריון, שהיו נצורים בשלושת ימי מלחמת יום כיפור הראשונים בעומק הכוחות הסורים, ויהנו מתצפית מדהימה המשקיפה אל סוריה ורמת הגולן. כל הסיורים בחינם ומודרכים על ידי מדריכות ומדריכי מרכזי הסיור והלימוד של אשכולות. לצד ההסברים ייהנו המטיילים משפע של פעילויות חווייתיות המותאמות לכל המשפחה.

בנוסף לטיולים ולסיורים היומיים, יציעו מרכזי הסיור של אשכולות גם סיורי ערב עירוניים בהם יגלו המטיילים צדדים חדשים ומפתיעים בערים המוכרות – סיור עששיות ותפית כוכבים בתל טליה, סיור עששיות בתל סאקי, טבריה שטובה ראייתה – מסע בעקבות מנהיגים ומנהיגות שבחרו לראות את הטוב בתוך החושך ולסלול את השביל לגאולה.

השנה במסגרת פעילות "פסח ישראלי" תתקיים תחרות צילומים בין נופי הארץ, השבילים והאתרים, זאת בשיתוף חברת האלבומים הדיגיטליים "לופה" שתעניק 10 אלבומי תמונות ורשת בתי המלון OLIVE שתעניק 3 חופשות משפחתיות למשפחות שתבחרנה.

אדיר וישניה, מנכ"ל אשכולות" : אני שמח שאשכולות מובילה את טיולי החגים של ישראל גם בחג הפסח הקרוב. זו מסורת חשובה במסגרתה נמשיך להציע לכלל ישראל מגוון טיולים ופעילויות ערכיות וחווייתיות. אני קורא לציבור המטיילים והמשפחות לצאת מהסמארטפונים ולעזוב את ה -x-box, ולהתחבר לטיולים ולטבע כבעבר. בפסח אנו מספרים את סיפור יציאת מצרים והמעבר מעבדות לחירות וממצריים לארץ המובטחת- ישראל. ברוח החג אנו באשכולות ממשיכים לספר את הסיפור המופלא של עמנו, ומעניקים למטיילים חוויה חינוכית-ישראלית- ציונית ייחודית".

הטיולים והפעילויות יתקיימו בחול המועד פסח, בימים א'-ג' (21-23/4) .

סיורים מודרכים ופעילות חינוכית ייצאו בשעות: 10:00, 11:00, 13:00 ו 15:00.

סיורי הערב יצאו בשעה 19:00. כל הסיורים מותאמים למשפחות.

לפרטים נוספים, פירוט המוקדים והרשמה לסיורים: 0778994989

ובאתר אשכולות: www.eshkolot.org יש להירשם לסיורים מראש.

אודות אשכולות-

  • אשכולות הינו ארגון חינוכי ארצי מוביל המאגד 30 מרכזי סיור ולימוד ומרכזים לתודעה ישראלית, מגולן ועד אילת. המרכזים הפועלים בתחומי ידיעה ואהבת הארץ, עם ישראל, אחדות העם, חברה וסביבה, כל זאת בזיקה למקורות ישראל.
  • היקף הפעילות של אשכולות רחב וכולל הכשרות צוותי הדרכה והשתלמויות, וכן למעלה ממיליון וחצי טיולים והדרכות חינוכיות בשנה. פעילות אשכולות מועברת למגוון אוכלוסיות וקהלים עם מומחיות לטיולים, מסעות חינוכיים ופעילויות מגוונות לתלמידי מערכת החינוך, מפקדי צה"ל למשפחות ולפרט.

להלן פירוט מוקדים ושעות של כל סיור באזור הצפון:

מוקד 1: צפון הגולן- מרכז סיור ולימוד קשת יונתן:

11:00, 15:00 – סיור רכוב "אדם ואדמה"

13:00 - סיור רכוב "ארץ הרי הגעש"

מוקד 2: דרום הגולן- מרכז סיור ולימוד חיספין - מדרשת הגולן:

11:00, 15:00 – אביב משגע בגולן: בעקבות הזרימות והפריחה

13:00 – אביב על "שביל הגולן": זרימות, פריחה ובית כנסת עתיק

מוקד 3: מרכז סיור ולימוד ראש פינה:

11:00, 15:00 – אתר השחזור: ראשיתה של מושבה

13:00 – נחל ראש פינה

מוקד 4: מרכז סיור ולימוד אורות הגליל:

11:00, 15:00 – סמטאות צפת העתיקה

13:00 – פסגת הר מירון

מוקד 5: מרכז סיור ולימוד הגליל:

11:00, 15:00 – עכו בזווית יהודית

13:00 – עכו פנים רבות לה

סיורי ערב:

מרכז סיור ולימוד קשת יונתן: 20:00 – "כוכב הצפון": סיור עששיות ותצפית כוכבים בתל טליה

מרכז סיור ולימוד חיספין - מדרשת הגולן: 20:00 - סיור עששיות בתל סאקי

מרכז סיור ולימוד אורות הגליל: 19:00 – טבריה שטובה ראייתה

צילום באדיבות אשכולות

 

פסח ישראלי באשכולות

צילום באדיבות אשכולות

פסח ישראלי באשכולות

צילום באדיבות אשכולות

פסח ישראלי באשכולות

צילום באדיבות אשכולות

פסח ישראלי באשכולות

צילום באדיבות אשכולות