כותרת
> C;
1/1
ספורט

סוללות ליתיום לאופניים: לפני שקונים, התאמה בודקים

גולן ספורטפורסם: 01.10.23 , 09:57ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הסוללה עבור האופניים החשמליים היא מקור האנרגיה שלהם. ככל שהסוללה חזקה יותר, כך אפשר לרכב על האופניים מרחק גדול יותר. ככל שהסוללה מתאימה יותר למנוע של האופניים, כך תימנע גרימת נזק למנוע, מה שיחייב בפועל להחליף את האופניים. מבין כלל סוגי הסוללות לאופניים חשמליים, הטובה והאיכותית ביותר שניתן למצוא עבורם כיום היא סוללות ליתיום . מדובר בסוללה מחומרים איכותיים, שמחזיקה מעמד זמן רק יותר ומאפשרת לרכב על האופניים למרחק רב יותר אחרי כל טעינה. מה בין סוללת הליתיום לסוגי סוללות אחרים? איך בוחרים את סוללת הליתיום המתאימה ביותר לאופניים שלנו? להלן התשובות.

סוללות ליתיום או סוללות אחרות – כל היתרונות של סוללת ליתיום

כיום, כל אחד מכיר את המונח סוללת ליתיום לאופניים חשמליות. יחד עם זאת, חשוב לזכור שהמונח הזה הוא חדש יחסית וקיים רק כמה שנים. לפני ההמצאה של סוללות ליתיום נעשה שימוש בסוללות אחרות. הסוללה המקובלת ביותר אז והיום חוץ מסוללת הליתיום היא סוללת עופרת חומצה. מדובר בסוללה שמצד אחד עושה את העבודה, ומספקת לאופניים מתח חשמלי נאות. מצד שני, הסוללה הזאת מאבדת את הכוח שלה אחרי מספר קטן יחסית של מחזורי טעינה. בנוסף המשקל שלה גבוה יחסית, מה שעלול להעיק על האופניים החשמליות. סוללות כאלה היו טובות אולי לפני עשור, אבל היום הן סוג של מוצרים שמהר מאד יהפכו למוצגים ארכיאולוגיים. זאת, כמובן, אם לא תחול התפתחות מהירה שתשנה את המצב.

איך לבחור סוללת ליתיום עבור האופניים שלך

אחרי שהובהר כי סוללות ליתיום הן הכוח המניע העיקרי של אופניים חשמליות, השלב הבא הוא ליצור מעין צ'ק ליסט לבחירת הסוללה המתאימה ביותר לאופניים שלנו. להלן העקרונות המנחים לבחירת סוללת הליתיום הבאה שלנו:

  1. אורך חיים: המונח אורך חיים מצביע בדרך כלל על מספר הטעינות ועל מספר הקילומטרים שאפשר לרכב על האופניים באמצעות הסוללה. עם הסוללות האיכותיות מהבחינה הזאת ניתן למנות סוללות ליתיום פולימר, או ליתיום פוספט. שתיהן קלות והביצועים שלהן איכותיות.
  2. רגישות לתקלות: הרגישות לתקלות היא בעיה נפוצה בסוללות ליתיום. עם סוללות ליתיום היותר איכותיות מהבחינה הזאת ניתן למהות את סוללות הליתיום פוספט, וכן ליתיום פולימר, בתנאי שמשתמשים בהן בצורה נכונה ונמנעים מחבטות וטלטולים מיותרים שלהן.
  3. מקוריות: חשוב לוודא שסוללת הליתיום שאתם רוכשים היא מקורית ומיוצרת על ידי חברה מוכרת. אחרת, ההוראות על גבי הסוללה לא תמיד משקפות את המציאות. רצוי לבחור סוללות של חברות מוכרות, ורצוי גם לבחור סוללה חדשה ולא מחודשת.
  4. מחיר: בדיקת המחיר צריכה להתייחס לאותו סוג של סוללת ליתיום. אין היגיון לבדוק הבדלי מחירים בין סוגים שונים של סוללות, או בין סוללות שם אותה החברה עם קיבולת שונה.

מדובר באמות מיקה כלליות בלבד. עם זאת, מומלץ לפנות למומחה , על מנת להתאים בצורה המדויקת ביותר סוללת ליתיום לאופניים שלך.

קרדיט pixabay