כותרת
> C;
1/1
חדשות

משטרת ישראל הביאה למעצרם והגשת כתב אישום כנגד שני תושבים שסחטו בעלי עסקים ברחבי הצפון

גולן חדשותפורסם: 18.02.20 , 08:38ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

דוברות המשטרה (עמקים):

משטרת ישראל הביאה למעצרם והגשת כתב אישום כנגד שני תושבי אום אל פחם בשנות העשרים לחייהם שסחטו בעלי עסקים ברחבי הצפון.

מעשי הסחיטה כללו שימוש בירי והשלכת מטענים על בתי העסק, בתים פרטיים ורכבים.

איומים בפגיעה בהם ובילדיהם. האיומים בוצעו באמצעות שיחות טלפון ושליחת סרטונים בהם הושמעו איומים על ידי רעולי פנים חמושים בכלי נשק שונים, צילומים של השלכת מטענים על בתים ושולבו בהם קטעי סרטים אכזריים בהם אלימות קשה.

משטרת ישראל פועלת לחיסול תופעת גביית דמי החסות וקוראת לאזרחים לא להיכנע לגורמים עבריינים ולהתלונן מיד במשטרה. משטרת ישראל משתמשת במיטב האמצעים על מנת להגיע לאותם עבריינים ולהביאם מאוחרי סורג ובריח.

במסגרת המאבק הנחוש בסחיטת דמי חסות (תשלום הפרוטקשן) חוקרי משטרת ישראל בחקירה נרחבת ומיומנת אספו די ראיות שהוביל להגשת כתב אישום חמור כנגד 2 החשודים

כתב האישום הכיל 11 אישומים שונים ביניהם:

▪סחיטה באיומים,

▪עבירות בנשק.

▪חבלה בכוונה מחמירה

▪ירי מנשק חם

▪שוד

החקירה החלה לאחר הגשת תלונה במשטרה שבעקבותיה, צוות חקירה מיוחד החל בפעילות סמויה לגילו זהות החשודים. צוות החקירה קיים מארבים וביצע שימוש באמצעים טכנולוגיים במשך שבועות, עם התקדמות החקירה התגלו קורבנות נוספים, חלקם שהגישו תלונה וחלקם שנתגלו במהלך הפעילות הסמויה.

בן הנסחטים: בעל מוסך למשאיות, בעל עסק ליצור מזון לבע"ח, בעל מאפייה, בעל עסק לעבודות זכוכית, קבלן, בעל מגרש מכוניות ובעלי עסקים שונים נוספים.

כן נחשפו ראיות לביצוע ירי ועבירות נשק שונות שלא במסגרת ארועי הסחיטה.

לאחר שלושה חודשים של פעילות חקירה סמויה בליווי הפרקליטות ולאחר שגובשה תשתית ראיית כנגד החשודים, עצרו שוטרי משטרת ישראל את החשודים והוגשו כנגדם בקשות למעצרם עד תום ההליכים וכתב אישום על ידי פרקליטי מחוז צפון רועי אלפסי ועמוס דניאל – העתק מכתב האישום והבקשה למעצר ניתן לקבל מדובר פרקליטות מחוזות צפון וחיפה.

משטרת ישראל פועלת כנגד ארגוני הפשיעה בתחומים רבים תוך מתן דגש מיוחד על עבירות של סחיטה באיומים כנגד בעלי עסקים, אשר מוצאים את עצמם לא רק תחת המעמסה של ניהול עסק עצמאי, אלה גם במצב בו הם ובני משפחותיהם מאויימים ונזקים נגרמים לעסקיהם ורכושם הפרטי.

משטרת ישראל מפעילה את כל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להילחם בתופעה ותעשה ככל הנדרש כדי להבטיח את שלום המתלוננים, לעצור את העבריינים ולהובילם באזיקים אל בית המשפט.

משטרת ישראל קוראת לכל אזרח שנפל קורבן לעבירה המלווה באיומים לא להיכנע לסחיטה ולהודיע מייד למשטרה! הניסיון המצטבר במגוון עבירות סחיטה באיומים מלמד כי התשלום או הציות לאותו עבריין לא מבטיח דבר ואף מעודד, לא אחת, את העבריינים להעמיק את הסחיטה וכן להמשיך ולבצע את זממם כנגד אותו קורבן וקורבנות נוספים

מצ"ב סינק של רפ"ק תומר פינצ'י ר' צח"מ (צוות חקירות מיוחד) של מרחב עמקים.

מצ"ב תיעוד חיפושים בבתיהם של החשודים.

מצ"ב תמונה של מסכה שנתפסה ועל פי החשד שימשה להכנת סרטון מאיים לקורבנות.

לנוחיותכם תמצית חלק ממקרי הסחיטה בהם חוקרי המשטרה הצליחו לאסוף די ראיות והוגש כתב אישום כנגד הנאשמים:

בעל חברה ליצור מזון לבעלי חיים – נסחט על ידי נאשם 1 הוא קיבל 7 טלפונים מאיימים : " אם לא תשלם 100,000 ₪, אני אשרוף את העסק שלך ויהרוג אותך ואת הילדים שלך". "מה עם הדבר, אתה רוצה שנפגע בבן שלך או שיפוצצו אותך ואת הבן שלך" זאת אמר לאחר שיום קודם זרק הנאשם מטען חבלה לחצר ביתו של הקורבן וכתוצאה מכך נגרם נזק לביתו ולרכבים שחנו בסמוך. בפעם אחרת שלח לו גם סרטון שבו נראים צילומי אבטחה מאירוע השלכת המטען לעבר ביתו.

בעל מוסך למשאיות - נסחט על ידי הנאשם 1 הוא הציג את עצמו כאדם ממשפחת סביחאת והחל להתקשר איליו פעמים רבות בשעות הלילה כשהוא מאיים עליו כי אם לא ישלם לו הוא ירצח אותו, יוריד את ראשו, יניח לו מטען חבלה מתחת לרכב ויירה על ביתו. במקרה אחד הוא גם תיאר בפניו את מטען החבלה שנזרק לעבר ביתו של שכנו כי לא שילם לו כספים. הנאשם גם סמוך לשעה 01:00 לפנות בוקר זרק מטען חבלה לעבר המוסך של הקורבן וגרם נזק לרצפת המוסך.

על מאפיה - נסחט גם הוא על ידי הנאשם אשר דרש ממנו לשלם לו תשלום חודשי בסך 15,000 ₪ מידי חודש ואם לא ישלם הסכום יעלה ל30,000 ₪ מידי חודש. במהלך חודש ימים הנאשם התקשר לבעל המאפיה אין ספור פעמים כשהוא משמיע בפניו איומים. יום אחד סמוך לשעה 01:00 הושלך מטען חבלה לעבר המאפיה ונגרם נזק למאפיה בסך של 7,000 ₪, במקרה אחר הוא שלח לו סרטון שם מתואר זריקת מטען לעבר חצר בית והנזק שנגרם. ובמקרה אחר סמוך לחצות נורו יריות מאקדח חצי אוטומט בקוטר 9 מ"מ לעבר המאפיה ולבעל העסק נגרם שוב נזק בשווי של 10,000 ₪.

בעל עסקים שברשותו גם משאית – נסחט ע"י נאשם 1 וקיבל שיחות טלפונים מאיימים, יום אחד, אחרי חצות נורו יריות מנשק ארוך בקוטר 5.56 לעבר המשאית שלו וגרמו לנזק לשמשה הקדמית ולחורים באחת מדלתות המשאית.

בעלים של עסק לעבודות זכוכית שזכה במכרז בפרויקט של המרכז המסחרי בבקה אל גרביה בשווי של 300,000 ₪ - נסחט ע"י נאשם 1. הנאשם בשיחת הטלפון אמר לו כי הם יודעים מספיק דברים עליו וציין בפניו את מקום מגוריו, מספר הילדים שלו, הרכב שבו הוא נוהג, הרכב שבו נוהג אחיו ולכן כדאי שישלם לו את דמי הסחיטה. לאחר שהתשלום לא בוצע הנאשם העלה את גובה הדרישה ל350,000 ₪ משום שהנאשם זכה במכרז ולא קרוב משפחתו לבסוף הקורבן שחשש מהאיומים ויתר על השתתפותו במכרז. גם לאחר שהקורבן ויתר על השתתפותו במכרז המשיך הנאשם לאיים עליו : "חשבת על מה שדיברנו? אני בטוח שאתה לא אוהב כאבי ראש ונגמרו הכדורים של כאבי הראש". רק לאחר שהקורבן אמר לנאשם כי השיחות מוקלטות ובכוונתו לפנות למשטרה הפסיק הנאשם לסחוט את הקורבן.

ק▪בלן עצמאי שנקלע לחובות והגיע להסדר עם נושיו שני הנאשמים התחילו לסחוט אותו והציגו בפניו כי יש לו חוב בסכום של 130,000 ₪ בעוד שהחוב המקורי שאיליו הגיע הנאשם הוא 35,000 ₪ והוא משלם אותו בהתאם להסדר. הנאשמים איימו על הקורבן בשיחות טלפוניות והודעות ווטסאפ אין ספור פעמים.

בעלים של מגרש רכבים - הנאשמים יחד הגיעו למגרש ביקשו לראות ג'יפ מסוג טויוטא – לנד קרוזר. לאחר שהתניעו להם את הרכב הודיע הנאשם ה-2 לבעל המגרש כי הוא חייב להם 200,000 ₪ ולכן הוא לוקח את הרכב תמורת החוב ובהמשך החזיר את הרכב לתחנת הדלק הסמוכה למגרש.

צילום באדיבות דוברות המשטרה