כותרת
> C;
1/1
חינוך

מובילים בשבילים: תלמידי החינוך המיוחד בפעילות מעצימה בשבילי ציפורי

גולן חינוךפורסם: 10.03.22 , 11:14ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

500 תלמידים מהחינוך המיוחד השתתפו בפעילות חינוכית בגן הלאומי ציפורי שבגליל התחתון שכולה הוקדשה לחיבור לערכים סביבתיים ולשמירת הטבע. בפעילות ביוזמה של רשות הטבע למדו התלמידים על המורשת היהודית והדריכו תלמידים שביקרו במקום

תלמידי החינוך המיוחד מובילים בשבילי הגן הלאומי ציפורי: אמש (רביעי) התקיימה פעילות חינוכית בגן הלאומי ציפורי של רשות הטבע והגנים ובה השתתפו 500 תלמידי החינוך המיוחד. בפעילות למדו התלמידים על ההיסטוריה העשירה בגן הלאומי והעבירו הדרכה לתלמידי בתי ספר מאזור הצפון. התלמידים למדו על המבנים הביזנטיים בהם ישבו הסנהדרין, רצפות הפסיפס וטקסטים מהמשנה והתלמוד אשר אפיינו את אנשי התקופה.

בפעילות נחשפו התלמידים לעולם החכמים של הסהנדרין, ואל חיי היומיום של אנשי תקופת המשנה והתלמוד באמצעות שימוש בטקסטים מתוך המשנה, התלמוד, המדרש והאגדה. לימוד המקורות במיקומם הגיאוגרפי ובהקשרם התרבותי מעצים את החוויה והופך אותה למוחשית ומשמעותית יותר.

מיטל רויזר אהרון, מנהלת הגן הלאומי ציפורי רשות הטבע והגנים: "מברכת את תלמידי החינוך המיוחד אשר מובילים תלמידים בידע ובאהבת הארץ. התלמידים הגיעו להעמיק בידע בגן הלאומי ציפורי ולהדריך מול קהל תלמידים ממחוז צפון. פעילות מעשירה וחווייתית ובעלת ערך מוסף המלמדת על המורשת וההיסטוריה היהודית החשובה במקום. תודה גדולה למשרד החינוך מחוז צפון, הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות ושל"ח וידיעת הארץ על שיתוף הפעולה החינוכי".

רחלי און מנחה לשל"ח וידיעת הארץ מחוז צפון: "אירוע של"ח 'בשבילי הלב' - מובילים בשבילים עם החנ"מ, מחוז צפון, מתקיים בהשתתפות תלמידים מבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים הנהנים מהדרכות של תלמידי החינוך המיוחד. במפגש המרגש, התלמידים מכירים את ההיסטוריה של גן לאומי ציפורי ממקום של ההעצמה אישית בהדרכה של תלמידי החינוך המיוחד. התלמידים המדריכים זוכים למחיאות כפיים מרגשות ולשיתוף פעולה ועידוד מהקהל כך שהופכת לפעילות מעצימה ובלתי נשכחת עבורם. תודה לרשות הטבע והגנים ולקרן ליוזמות חינוכיות על שיתוף הפעולה הפורה למען חינוך מכל הלב בשבילים".

גן לאומי ציפורי רשות הטבע והגנים - שוכן בגללי התחתון המערבי. במקום עיר היסטורית מפוארת מהתקופה הרומית והביזנטית, על בתיה הציבוריים, פסיפסיה היפיפיים, מבנה ורחובותיה בה ישבה הסנהדרין ובה נחתמה המשנה. כיום אחד האתרים המרשימים בישראל, ומהחשובים בתולדות העם היהודי.

פעילות תלמידי חינוך מיוחד בגן הלאומי ציפורי. צילום מיטל רויזר אהרון רשות הטבע והגנים (1)

פעילות תלמידי חינוך מיוחד בגן הלאומי ציפורי. צילום מיטל רויזר אהרון רשות הטבע והגנים (1)