כותרת
> C;
1/1
עסקים

מהו שיתוף פעולה בין בעלי מקצועות בצפון

גולן עסקיםפורסם: 18.04.23 , 10:24ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שיתוף פעולה בין בעלי מקצוע בצפון הוא אירוע בו כולם יוצאים מורווחים. שיתוף פעולה בין בעלי המקצוע חוסך ללקוחות כאב ראש, שלל התקשרויות וחוזים מרובים ובו בזמן מקל על בעלי המקצוע, מאפשר להם לאחד כוחות בהוצאות קבועות ובשיווק ומשיא את רווחי כלל השותפים בו. המשיכו לקרוא וגלו מהי חשיבות שיתוף הפעולה, כיצד זה עובד ואלו שיתופים קיימים בשוק.

שיתוף פעולה – איך זה עוזר

חשבו על אדם שהחליט לבצע שיפוץ קליל בביתו. במסגרת השיפוץ, הלקוח מעוניין לבצע צביעה של כל הדירה, להחליף דלתות פנים בחדרים וכן להחליף את הריצוף לפרקט. מדובר בשיפוץ שיערוך ימים בודדים וההוצאה הכספית תהיה סבירה למדי. אולם לשם ביצוע הפעולות, הלקוח ייאלץ להתקשר עם שלושה בעלי מקצוע לכל הפחות. צבעי, מתקין פרקט ויצרן דלתות.

לו היה ביכולתו של הלקוח ליצור קשר עם בעל מקצוע אחד אשר היה דואג לו לשלושת השירותים השונים, הדבר היה מקל באופן משמעותי על ההתקשרות. לא רק זו אלא גם שהעלות של השיפוץ הייתה פוחתת. זאת, מאחר שבעלי המקצוע המשתפים פעולה ביניהם יכלו לחסוך בהוצאות משותפות דוגמת הוצאות פרסום ושינוע. זאת, מבלי לגרוע מרווחי בעלי המקצוע.

כך, שיתופי הפעולה יוצרים מציאות של ניצחון הדדי בו גם הלקוח וגם בעלי המקצוע מרוויחים משיתוף הפעולה. העיקרון פשוט וטריוויאלי כל כך, עד שבמקצועות מסוימים הוא מיושם בפועל וניתן למצוא שיתוף פעולה בין בעלי מקצוע בצפון.

שיתוף פעולה בפועל

תחום בו שיתופי פעולה בצפון הינם נפוצים למדי הוא תחום צילום החתונות. צילום חתונות מבוצע על ידי ארבעה בעלי מקצוע שונים. הראשון הוא הצלם הראשי. השני הוא הצלם המשני. אליהם מצטרפים צלם הווידאו וכן עורך או עורכת האלבום המביאה את האלבום לכדי הדפסה.

מכיוון שזהו המצב, בעולם ללא שיתופי פעולה, על הזוג המתחתן היה להתקשר עם ארבעה בעלי מקצוע. היה עליהם לחפש צלם ראשי ולאחר מכן צלם משני. אליהם להוסיף צלמת וידאו וכן עורכת אלבומים.

אולם הודות לשיתופי הפעולה בתחום, די להתקשר עם הצלם הראשי והוא דואג לעסקת חבילה הכוללת את כלל בעלי המקצוע האחרים. אם תשימו לב לחוזה הנחתם עם הצלם, במסגרתו מפורטים התשלומים לכל בעלי המקצוע האחרים ולמעשה מדובר לא בחוזה אחד אלא באגד של חוזים היוצרים שיתוף פעולה מנצח.

שיתופי פעולה נוספים בצפון

אם כן, שיתופי פעולה מסייעים גם ללקוחות וגם לבעלי המקצוע. מכיוון שכך, רצוי ליצור שיתופים פעולה נוספים במגוון תחומים. נתחיל עם שיתופי פעולה סביב שיפוצים, נמשיך לשיתופי פעולה בתחום הפריצות ולבסוף, נסיים בשיתופי פעולה בצפון בתחום הבידור.

שיתוף פעולה בשיפוצים

כפי שנוכחנו לדעת, שיפוצים כוללים התקשרות עם בעלי מקצוע רבים. הדבר מקשה למדי על הלקוחות הצריכים ליצור קשר בנפרד עם כל אחד מבעלי המקצוע. מכיוון שכך, קמו בשוק יזמים היוצרים שיתופי פעולה לכל אורך שרשרת השיפוץ ויוצרים מצב בו על הלקוח ליצור קשר עם היזם בלבד ותו לא.

כך, כאשר נערך שיפוץ בבית, היזם ייצור שיתוף פעולה, למשל, בין הרצף, הצבעי, מתקין הדלתות, החשמלאי, טכנאי הדודים וחברת הניקיון שתשלים את המלאכה. הצבעי יפתח את העבודה בצביעת הבית וחידוש המראה שלו. משם, ימשיך מתקין הדלתות במלאכה ויחליף את דלתות הבית לדלתות יפות ומעוצבות לאין ערוך ביחס לאלו שהתקין הקבלן בדירה בצפון. לאחריו, הרצף יחליף את ריצוף הקבלן בריצוף מודרני ומרהיב.

בשלב זה, תחל עבודתו של טכנאי הדודים אשר הוזמן לתקן את הדוד. טכנאי דוד חשמלי בצפון מתמחה בכלל הפעולות הקשורות לדודים בצפון. ביכולתו להתקין את הדוד, להתקין קולטנים, לתקן קולטן שנשבר או התקלקל וכן לחזק את הדוד לקראת החורף או לחבר לו צנרת שתזרים מים כדי למנוע פיצוצי דוד בצפון הקר.

לבסוף, יגיע תורה של חברת ניקיון אחרי צביעה בצפון. חברת הניקיון אחרי צביעה תשתמש במכשור ייחודי ומשוכלל המאפשר להבריק את הבית ולהסיר את כתמי הצבע מכל מקום שהוא. זאת, כמובן, מבלי לפגוע כהוא זה בבית, בקירותיו, במרצפות או בכל חלק אחר בו. ניקיון אחרי צביעה בצפון הוא המכה בפטיש של השיפוץ ההופך אותו לכדאי ואת הבית למושלם לאחר השיפוץ והצביעה.

זהו, אם כן, שיתוף פעולה נפלא בצפון בין בעלי מקצוע בתחום הבית. הלקוח לא יזדקק לפעול מול כל אחד מבעלי המקצוע בנפרד אלא הכל יעבוד אל מול היזם המאגד את בעלי המקצוע. היזם יכול להיות אחד מבעלי המקצוע עצמם, או אדם חיצוני האמון על איגודם בלבד.

מנעולנות בצפון

שיתופי פעולה אפשריים גם בתחום המנעולנות. גם תחום זה משלב כמה בעלי מלאכה. ראשית, יש להזמין את שירותיו של פורץ דלתות בצפון. פורץ הדלתות בצפון יוכל לפרוץ כל דלת ולהציל אתכם ברגעים קריטיים בהם ננעלתם מחוץ לבית, מחוץ לרכב או אל מול כספת עם קוד אבוד.

לאחר מכן, יהיה עליכם להזמין את שירותיו של בעל מקצוע המתמחה בשחזור מפתחות בצפון. בנוסף, תצטרכו ליצור מפתח חדש. שיתוף פעולה בין מנעולנים בצפון יאפשר לכם לחסוך את הזמנת שלל בעלי המקצוע ולנהל את כל ההליך אל מול בעל מקצוע יחיד המשתף פעולה עם המומחים בכל המלאכות בתחום המנעולנות.

בידור בצפון

מופעים רבים בצפון, בין אם מדובר במופעים לקהל הרחב ובין אם באירועי בוטיק פרטיים, משלבים כמה וכמה אמנים. ביום הולדת לילדים, למשל, ישולבו מופעים של ליצן וקוסם. באירוע למבוגרים ישולב עם הקוסם זמר או סטנדאפיסט.

מופעו של קוסם בצפון יכלול אלמנטים רבים, המותאמים לקהל. הקוסם אף יוכל לשלב בעצמו קטעי ליצנות, בידור או שירה, בהתאם לקהל. כך, הקוסם ייצור שיתופי פעולה עם אמנים אחרים או לחלופין ישתף פעולה, לכאורה, עם עצמו, דרך הענקת מגוון שירותי בידור בעצמו בצפון.

לסיכום

לסיכום, שיתופי פעולה בצפון בין בעלי מקצוע הם הדרך ליצור רווח הדדי, הן עבור בעלי המקצוע והן עבור לקוחותיהם. ניתן למצוא שיתופי פעולה מנצחים בתחום הבית, המנעולנות והבידור בצפון. שתפו פעולה – וצאו מורווחים.

קרדיט תמונות: canva
 
קרדיט תמונות: canva
 
קרדיט תמונות: canva
 
קרדיט תמונות: canva