כותרת
> C;
1/1
פסטיבל המחולות בכרמיאל

לא נעצור- פסטיבל מחול כרמיאל חי וקיים

גולן פסטיבל המחולות בכרמיאלפורסם: 07.10.20 , 19:36ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

פסטיבל מחול כרמיאל, חי וקיים ורק הוצא לפסק זמן כפוי בשל המצב בכל העולם לרבות בישראל

בפסטיבל מחול כרמיאל הוחלט כי למרות פסק הזמן שנכפה על כל עולם התרבות הגלובלי, הפסטיבל יהיה נוכח בדרך שונה המותאמת למצב, אבל יהיה. הפסטיבל שהוא הגדול מסוגו בעולם והוותיק ביותר בישראל הוא אחד ממפעלי התרבות החשובים של המדינה הצעירה, ומתכוון להמשיך להיות כזה.

להקות כרמי מחול, צילום מתי אלמליח

גדי ביטון המנהל האומנותי של הפסטיבל והיוזם מסביר: " על מנת שלא לאבד תקווה וקשר עם עולם המחול הישראלי אנחנו מפיקים פסטיבל כרמיאל 2020 באמצעות הרשתות החברתיות במטרה לזכור ולהזכיר לכולם שאנחנו כאן, לא הולכים לשום מקום, רק רוקדים ויוצרים ומייחלים לשוב לרחבות הריקודים ולבמות. למרות פסק הזמן שנכפה על כולנו, אנחנו כאן כדי להמשיך ולצמוח, ליצור ולרקוד, לשיר ולשמוח."

מה משך הפסטיבל המתוכנן?

הפסטיבל מתוכנן להתקיים כמו במקור , במשך שלושה ימים רציפים, כאשר בחרנו לשדר בין השעות 17.00 עד 20.00 בכל אחד מהם, למעט היום האחרון שבו נוסיף זמן שידור ותכנים.

מה התכנים שיכלול הפסטיבל?

אנחנו מנסים לייצר פסטיבל שבסיסו יושתת על תכנים שהוצגו ונרקדו ב-32 השנים מאז ייסודו של הפסטיבל.

קיים שוני בין עולם הבמה לעולם ריקודי העם, לכן מספר הפקות תתבססנה על המיטב שהיה עד היום 12 בכל אחד מסוגי המופעים שהופקו על ידי הפסטיבל. לדוגמה ריקודי ילדים: 12 ריקודים הכי מוכרים ואהובים שהיו ממופעי ירוק תוסס. עוד 12 ריקודים מהטובים שהשתתפו בתחרות הכוריאוגרפיה וכה הלאה.

בנוסף יכללו במופעי הבמה, מופעי מקור, תכנים שהוכנו לפסטיבל 2020 ולא עלו על במת הפסטיבל אך כן עלו על במות הפרמיירה של הלהקות.

הפסטיבל כפי שמתוכנן יהיה אינטראקטיבי, עם מעורבות הקהל, הצופים, הרקדנים והכוראוגרפים, במספר אירועים בזמן השידור.

להקות כרמי מחול, צילום: מתי אלמליח

מה באשר להרקדות?

כל יום תהיה גם רצועה ארוכה של הרקדות , מופע הרקדה , מחווה ליוצר וותיק. סט ריקודי נוסטלגיה, זאת בנוסף לפינות בהן יוסבר על תכנים ויצירה , מילים ולחן, יוצרי הריקוד. מחוות מיוחדות תוקדשנה יונתן כרמון ויואב אשריאל שהלכו לעולמם השנה. מחווה גם למושיקו הלוי ומשה תלם .

זו תכנית ראשונית . מלוא התכנית והפרטים החסרים יובאו בהמשך.

להתראות בפסטיבל כרמיאל 2020

כרמי מחול כרמיאל, צילום: אלכס הובר

מופע הלהקות הצעירות, צילום: אלכס הובר 

להקות משגב, צילום: אלכס הובר

להקה מתאילנד, צילום: אלכס הובר