כותרת
> C;
1/1
חדשות

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, חה"כ צביקה האוזר חנך אמש, יום חמישי, 12.11.2020 את כיכר יהודיה

גולן חדשותפורסם: 13.11.20 , 09:24ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: נשלח ע"י קבוצת רוטניקצילום תמונות: נשלח ע"י קבוצת רוטניק

*יו"ר ועדת החוץ והביטחון, חה"כ צביקה האוזר חנך אמש, יום חמישי, 12.11.2020 את כיכר יהודיה, אשר שוכנת בפתח שתי השכונות החדשות, רובע חן ורובע היובל, ומתוכננות להיבנות בה כ- 1100 יחידות דיור לתושבים חדשים ולבנים חוזרים.*שכונת היובל אשר הקמתה הוכרזה ביולי, 2017 על ידי ראש הממשלה, חה"כ, מר בנימין נתניהו בעת חגיגות 40 שנים לקצרין, זכתה לשמה לציון יובל שנים לחידוש ההתיישבות בגולן וכל רחובותיה הם על שם הישובים שהוקמו בגולן אחרי 1967.
על הכיכר מוצגות רפליקות של מיצגים מבתי כנסת קדומים בגולן מתקופת המשנה והתלמוד (מאה 4-8 לספירה). המיצגים המקוריים שוכנים במוזאון עתיקות הגולן שבקצרין.דימי אפרצב, ראש המועצה המקומית קצרין: "בתקופה הקצה בה הסורים שלטו על רמה"ג הם שינו את שם היישוב "יהודיה" ל"ערבייה". חנוכת כיכר יהודיה מסמלת את חזרת היהדות לגולן לעולמי עד.
מאז ומתמיד צביקה היה ונשאר ידיד של ההתיישבות ברמת הגולן וזה בא לידי ביטוי בהרבה מקומות ובהרבה תפקידים. גם היום חה"כ מגלה חשיבות ועניין רב בהתיישבות בקצרין ובגולן ולזכותו ייאמר שההחלטות בעניין רמת הגולן שיצאו מלשכת רוה"מ או גופים אחרים, צביקה ליווה באדיקות ובסבלנות. על כל אלה, אני מוקירים לו תודה ובטוחים שימשיך להיות שליח נאמן של ההתיישבות ברמת הגולן גם בעתיד שכמו שהוא בעבר ובהווה."יו"ר ועדת החוץ והבטחון, ח"כ צבי האוזר: "שמחתי לראות כמה קצרין הולכת ומתרחבת. ראש המועצה המקומית דימי אפרצב, עושה לילות כימים כדי לפתח, לבנות, לחנוך בתים, כיכרות רחובות ושכונות חדשות בקצרין. שכונת 'היובל' בה חנכנו את הכיכר "יהודיה" ואשר מציינת 50 שנה לחידוש ההתיישבות בגולן הינה סימן לתפקיד המכריע של העיר קצרין בלב ברמת הגולן.
לצערי, זהו עשור אבוד לרמת הגולן. האוכלוסיה הישראלית ברמת הגולן הייתה צריכה לגדול ואף לשלש עצמה. על הדרג המדיני לקבל החלטה ולפעול באופן הנחוץ שייקבע את הריבונות ברמת הגולן ואשר יהדהד את המסר בעולם: "אנחנו כאן כדי להישאר".
הגולן הוא שטח שעלינו להבהיר כי לא נישא וניתן עוד על עתידו. כדי לוודא זאת יש לקבוע עובדות בשטח על ידי בנייה, הכפלת ההתיישבות, פיתוח, ויצירת תמריצים למתיישביו."

נשלח ע"י קבוצת רוטניק

נשלח ע"י קבוצת רוטניק

נשלח ע"י קבוצת רוטניק

נשלח ע"י קבוצת רוטניק

נשלח ע"י קבוצת רוטניק

נשלח ע"י קבוצת רוטניק