כותרת
> C;
1/1
חדשות

הסגל המקצועי של משרד התקשורת ביקר באשכול גליל מערבי

גולן חדשותפורסם: 13.12.20 , 15:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הסגל המקצועי של משרד התקשורת ביקר באשכול גליל מערבי כחלק מתהליך של צמצום פערים בפרישת תשתיות התקשורת לפריפריה

אשכול גליל מערבי יזם דיאלוג עם המשרד במטרה להעמיק את פרישת התשתיות בפריפריה

משלחת של בכירי משרד התקשורת הגיעה לאחרונה ליום של פגישות וסיורים בגליל המערבי על מנת לבחון את אתגרי פריסת תשתיות התקשורת באזור.

חברי המשלחת- מימון משמילה משנה למנכ"לית ומנהל מינהל הנדסה, גדעון שטרית מנהל אגף בכיר רישוי, מנהל תחום פיקוח טכנולוגי ונציגי מינהל כלכלה במשרד התקשורת, נועדו עם צוות אשכול רשויות גליל מערבי- טל כהן מנהל אגף תכנון אסטרטגיה וחדשנות, יניב קריאף מנהל אגף חירום ובטחון, יפתח לנדאו רכז תכנון ומידע, עדי אוזדובה עוזרת מנכ"ל ואחראית תחום התיירות, דניאל טבלינסקי ואבי טייטלמן, יועץ בתחום התקשורת מטעם תוכנית האב.

בפגישה הציגו הצדדים את מטרותיהם, יעדיהם ואופן פעולתם מתוך הסכמה כי תשתיות תקשורת הן כלי חיוני לפיתוח כלכלי, לאיכות חיים טובה יותר ולצמצום פערים. בסיום הפגישה הגיעו הצדדים להבנה כי ניתן לשתף פעולה בתחומים רבים הדורשים פתרון.

באזורים פריפריאליים קיים כשל שוק הנובע ממיעוט יחסי של צרכנים ותנאי שטח קשים, מה שמייצר אי כדאיות כלכלית לפרוש תשתיות. מצב זה מותיר ישובים רבים ללא תשתית, או בפרישה מינימלית ומיושנת. משרד התקשורת מנסה לגבור על כשל זה בדרכים רגולטוריות- צוות אשכול גליל מערבי הציע לשמש ככוח מרכז עבור הרשויות ותושבי האשכול.

סוכם כי משרד התקשורת ימנה נציג מטעמו לצוות ההיגוי של תכנית האב לגליל המערבי וכי משרד התקשורת והאשכול יבחנו אפשרויות לייצור תמריצים ממשלתיים ואזוריים לחברות אשר יזכו במכרז לפרישת תשתיות תקשורת ברשויות האשכול.

לאחר הפגישה הפורה יצאה משלחת משרד התקשורת לתצפית על אזור התעשייה העתידי כברי ושיחה על האופן שבו ניתן, באמצעות תכנון מקדים נכון, לבצע פרישה אופטימלית של תשתיות תקשורת מתקדמות לאזור התעשייה . בנוסף, ערכה המשלחת תצפית על רכס הסולם מתוך הבנת הקשר ההדוק בין חיוניות תשתיות תקשורת איכותיות לאיומים ביטחוניים קבועים הקיימים בגבול הצפון ומהווים חלק משגרת חיי התושבים באזור.

הסיור המשיך לבית ג'אן שם נפגשו עם ראש הרשות ראדי נאג'ם אשר אמר: "בבית ג'אן אחוז משכילים גבוה והרבה בעלי מקצועות חופשיים. תשתיות התקשורת ברשות מיושנות ומבוססות על מיפוי לא מדויק. לא ניתן לקיים ברשות עבודה ולמידה מרחוק, מה שגורם להגירה של צעירים ובריחת מוחות מהרשות. אנחנו ושאר הרשויות, צריכים שיפור משמעותי בתשתיות התקשורת ".

הביקור נחתם בביקור בכפר ורדים ועם ראש הרשות אייל שמואלי שאמר: "שמחתי לארח היום את ההנהלה הבכירה של משרד התקשורת והנהלת אשכול גליל מערבי. רפורמת סיבים אופטיים שמוביל שר התקשורת יועז הנדל היא בשורה חשובה מאוד לתושבי הפריפריה. על מנת לנצל יתרון לגודל ולהפוך חלום מציאות יש צורך מובהק לשילוב של משרד התקשורת עם אשכול גליל מערבי ונברך על חיבור זה שנעשה היום."

בבית וגן, צילום: אשכול רשויות גליל מערבי

בכברי, צילום: אשכול רשויות גליל מערבי

בכפר הוורדים, צילום: אשכול רשויות גליל מערבי