כותרת
> C;
1/1
לימודים

הגולן , בצפון :מאות רבות של תלמידים נהנים ממפעל ההזנה שמספק ארוחה חמה , עשירה , בריאה ,מזינה ומגוונת

גולן לימודיםפורסם: 23.12.19 , 10:28ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
'מפעל ההזנה מבטא את רוח הרווחה הפדגוגית והחברתית של מערכת החינוך: חינוך ככלי טיפולי, כלי שמאפשר רווחה ומוביליות חברתית , בטחון תזונתי , צמצום פערים ,קידום וטיפוח חינוך לתזונה נכונה ועידוד בתי הספר ותלמידים לקחת חלק בקביעת התפריט .
מחקרים מראים שלאיכות המזון השפעה מכרעת על התפתחות הילדים, ושלילדים ממשפחות קשות יום יש נטייה גדולה יותר לסבול מתחלואה שקשורה למזון.
ארוחה חמה, יומיומית, שהיא מפעל מבורך וראוי , מוענקת על ידי המשרד באמצעות מספר תכניות: יום לימודים ארוך (יוח"א), מסגרות יום לימודיות (מיל"ת) ותכנית הצהרונים (ניצנים)'.
כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון .
בשנת הלימודים הנוכחית הורחב מפעל ההזנה של המשרד – נוספו עוד 18,633 ארוחות חמות, ביחס לשנה שעברה. 420,887 תלמידים בישראל , כ 60 אלף מהם מהצפון , מאות רבות מהם מהגולן ומקצרין,
נהנים השנה מארוחה חמה, עשירה , מזינה ומגוונת; ארוחה איכותית, ללא מזון מתועש או מעובד, לרבות התאמה אישית לילדים עם אלרגיות או עם צליאק ( מזון ללא גלוטן) מוסר
דובר המחוז , דויד גורלי
במשרד מרחיבים את הבקרות בנושא – על חומרי הגלם, על תהליך ייצור המזון ובבתי הספר , מעשירים את התפריט בפירות וירקות, ובהתאם ליעדי תכנית החומש - ממשיכים להרחיב את תכנית ההזנה.