כותרת
> C;
1/1
חינוך

הגולן וקצרין, בצפון : בבתי הספר נפתח שבוע הגלישה הבטוחה לעידוד מוגנות ולמיגור תופעות אלימות ברשת

גולן חינוךפורסם: 09.02.20 , 11:46ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
הגולן וקצרין, בצפון : בבתי הספר נפתח שבוע הגלישה הבטוחה לעידוד מוגנות ולמיגור תופעות אלימות ברשת, ולצייד התלמידים בכישורי החיים להתמודדות עם אתגרי הסייבר והמרחב המקוון
'משרד החינוך בכלל ומחוז הצפון בפרט , מייחסים חשיבות מסדר גבוה לכל הקשור בהגברת המוגנות ברשת . מהיום ובמשך הימים הבאים , במסגרת 'שבוע המוגנות ברשת' נמשיך לפעול ולהעצים את העשיה הנוגעת למיגור תופעות האלימות ברשת, ולצייד את התלמידים בכישורי החיים הנדרשים להתמודדות עם אתגרי הסייבר , המירשתת והמרחב המקוון'.
כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון .
החל מהבוקר מציינת מערכת החינוך בצפון את שבוע הגלישה הבטוחה, שמוקדש השנה לנושא: 'סוף שיתוף במחשבה תחילה'. שורה של פעילויות חינוכיות ומערכי שיעור ממוקדי גיל מניעים את הפעילויות בדגש מיוחד על התמודדות עם אלימות רשת מוסר דובר המחוז , דויד גורלי .
בשבוע זה מתקיימים שיתופי פעולה הדוקים עם מוקד 105 והמטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת, ומערכת החינוך מחדדת מסרים מותאמי גיל שעוסקים ומציפים את הסכנות הטמונות ברשת, ומתמקדת בהיבטים הפליליים של פגיעה ברשת.
דגשים שיועלו בבתי הספר בצפון בכלל ובגולן וקצרין בפרט : בעל יסודיים: אין לצלם תמונות מביכות , פוגעניות או רגישות. לכל אחד שמורה הזכות לפרטיות, וחובה להזכיר שגיל האחריות הפלילית הוא 12 ומעלה.
דגשים שיועלו בבתי הספר היסודיים: פרסום "מצחיק" עלול להעליב או להביך אחרים, חובה להפעיל שיקול דעת לפני כל פרסום, והמשמעות היתירה שנודעת להתחשבות ולאכפתיות כלפי הזולת והאחרים.