כותרת
> C;
1/1
לימודים

בצפון: נערכים לפתיחת גני הילדים ויישום מתווה הנוער בסיכון

גולן לימודיםפורסם: 05.05.20 , 08:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

'בימים אלה אנו מצויים בעיצומה של ההיערכות לפתיחת מערכת גני הילדים במחוז, במסגרת הפעימה הבאה של תכנית החזרה ללימודים במתווה של שגרת קורונה.

מדובר במלאכה זהירה ומדורגת שלאורכה ובכל העת מנטרים ולומדים את דרכי ההפעלה במוסדות החינוך שכבר נפתחו, כדי לשפר, ליעל ולהניח תשתית מתאימה לשגרת הפגה, למידה ומענה לצרכים רגשיים של התלמידים עם הקפדה על מוגנות מירבית להיגיינה ".

כך, מנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון.

גני הילדים אמורים להחזיר למערכת בשיא הפעילות למעלה מ 70 אלף ילדים בכ 3000 גנים. עוד על הפרק : היערכות ליישום מתווה החזרה לשגרה לאוכלוסיית נוער בסיכון ( מח"טים, מפתנים, מב"ר ואתגר ) .כך מוסר דובר המחוז, דויד גורלי.

עד אתמול פתחו את מערכת החינוך בצפון 51 רשויות מתוך 93.

במגזר היהודי 34 רשויות מתוך 36. כרמיאל וצפת פותחות היום ולמעשה נושקים כעת ל-100% רשויות במגזר היהודי, עם שיעור

התייצבות ממוצע של 60 אחוזים.

היום מצטרפים ללמידה כיתות יא-יב ברשויות נוספות.

במגזר הדרוזי והצ'רקסי - סה"כ 15 רשויות : 9 עד אתמול והיום מצטרפות עוד 6 - מדובר על למידה לבגרויות בלבד

במגזר הערבי - מעט רשויות החלו את הלמידה ובשיעורי התייצבות נמוכים (בשל ההשבתה).

ובמספר ארצי:

עוד 35 רשויות מקומיות פתחו אתמול את מוסדות החינוך - כ-65% מהתלמידים למדו אתמול (195,000), ובכלל זה מעל 22,000 תלמידים מהחינוך המיוחד (1,752 גני ילדים ובתי ספר).

היום נפתחים מוסדות החינוך בעוד 37 רשויות, לקראת השלמת כלל הרשויות, וכחלק מתהליך החזרה לשגרה, אנו משיבים במשרד את פעילות ההסעות למוסדות החינוך, באופן מדורג ובתקן בריאותי מחמיר: מרווחים בין הנוסעים, תלמיד אחד במושב, ועד 50% ממספר הנוסעים הרגיל.

מהלך זה התאפשר בזכות תוספת תקציבית .למערך ההסעות, בשיתוף האוצר, השלטון המקומי והמועצות האזוריות, והוא נוגע הן לתלמידי החינוך המיוחד, והן לתלמידים בחינוך הרגיל שזכאים להסעות.