כותרת
> C;
1/1
בריאות

בירת הגולן קצרין מציגה – מהפכה בניהול וטיפול במשבר הקורונה

גולן בריאותפורסם: 30.11.20 , 11:16ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

המועצה המקומית קצרין והעומד בראשה, דימי אפרצב גאים להכריז: "פיצחנו את מודל הטיפול וניהול משבר הקורונה על ידי הקמת סיירת הסברה יישובית עם פיקוד העורף ושילוב בני נוער ומתנדבים לצד איסוף שבועי של כ-300 בדיקות בממוצע במתחם הווק-אין השבועי. התוצאות מדברות בעד עצמן כבר שלושה חדשים עם נדבקים בודדים וחדשים".

״קצרין מוגדרת יישוב ירוק בזכות תושביה. שילוב מופלא של התארגנות לוגיסטית של מתנ״ס קצרין והמועצה, הסברה פעילה בכל הרבדים: דוברות, חברי מועצה, פיקוד העורף, יחידת מתנדבים במתנ״ס - הביא תוצאה מצוינת. המועצה על כלל מחלקותיה יחד עם פיקוד העורף ומד"א עמלים על כך שפעם בשבוע יתקיימו בדיקות קורונה, התושבים משתתפים במאמץ המשותף ביסודיות, הקפדה והבנה כוללת שזה רק בידיים שלנו. אני מודה לכל התושבים מקרב לב ומבקש להמשיך להקפיד על הכללים כפי שעשיתם עד היום, להמשיך להגיע להיבדק ולקטוע שרשראות הדבקה עוד לפני תחילתן."

בחודשים האחרונים גם בקצרין, בירת הגולן מתמודדים עם נגיף הקורונה. פתיחת מוסדות חינוך וסגירתם. חולים ומבודדים ולצערנו הרב, נפטרו שלושה תושבים מהנגיף.

הגל השני של הקורונה הביא עמו שיא חדש של חולים ומבודדים ביישוב ובשיאו עמד על 31 חולים ו-126 מבודדים ביישוב. עם העלייה במספר החולים וחשש מהפיכת היישוב לאדום, החליט ראש המועצה, דימי אפרצב, לסנש מותניים ולרתום ביתר שאת את כלל עובדי המועצה, חברי המליאה, מוסדות הממשלה וכלל ציבור התושבים למלחמת הסברה נגד נגיף הקורונה.

המשימה, הוכתרה כהצלחה. נכון להיום, כבר חודשיים עברו מאז שהיישוב חזר להיות ירוק, עם תחלואה מזערית ולרב אפסית. מסתבר כי השיטה להצלחה, היא פשוטה. שילוב כוחות והנחת כל גורם מפריע בצד.

סיירת הסברה

ראשית, עם החזרת הגיל הרך למעונות היום ולגנים הוקמה "סיירת הסברה קורונה". הוקמו צוותים המשלבים חיילים מפיקוד העורף, מתנדבים ובני נוער. לבני הנוער השעות נחשבות "שעות התנדבות" כחלק מתוכנית מחויבות אישית ותרומה לקהילה. צוותי ההסברה מקבלים תדריך מפורט ממפקד סיירת ההסברה, חיים פאסיק, תושב העיר וחייל מילואים של נפת גולן בתחום ההסברה המחוזית, ומפוזרים בכניסה לגנים ולמעונות עם סטיקרים, פליירים ומדבקות. כל ילד מקבל מדבקה לאחר שעונה על שאלה הקשורה לקורונה.

קנסות דמה

גם המחלקה לשירותים עירוניים התגייסה למאמץ היישובי ובמקום לחלק קנסות כספיים הונחו השבוע דוחות דמה עם חומרי הסברה על כללי הקורונה. תנועות הנוער בני עקיבא, אריאל ושבט הצופים מצטרפים לפעולות ההסברה והאכיפה.

שנית, רתימת חברי המליאה כולם, אופוזיציה וקואליציה ליצירת הסברה תוך שיתוף פעולה מלא ודאגה ליישוב והבנה כי מספר הבדיקות היישובי הוא הגורם הראשוני לקטיעת שרשראות הדבקה אפשריות מבעוד מעוד.

ולבסוף, יחד עם פיקוד העורף ומד"א מוקם כמעט בכל שבוע מתחם בדיקות ווק-אין (walk-in) במתנ"ס קצרין. בשלושת המתחמים האחרונים הגיעו להיבדק כ300 איש בכל שבוע ורק החודש מספר הבדיקות שנדגמו בקרב תושבי קצרין הוא מעל ל-1000 בדיקות.

בקצרין מחסלים את הקורונה.

צילומים וכרזות : באדיבות מ.מ קצרין