כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

איך לאטום גגות לקראת החורף?

גולן סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 18.03.21 , 11:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

החורף מגיע, הגשם מטפטף לו על הגג ואתם יושבים בבית החמים והנעים ושותים שוקו. נשמע כמו רגע קסום, אך הרגע הזה הופך לקסום הרבה פחות כשאתם מגלים שהגג שלכם מטפטף. טיפה אחר טיפה הן נוטפות על הכיור, הרצפה שבסלון ועל הרהיטים ואתם אובדי עצות ויודעים שצריך להמתין עד שהגשם יעבור כדי לבצע איטום ובינתיים לסבול את חדירת המים בלתי רצויה. כדי להקדים תרופה למכה חשוב להכין את הבית לקראת החורף ולבדוק שהגג שלכם אכן אטום לפני בוא הסערה.

איך קורה שהגג נהרס?

אז מדוע הגג שלנו דולף? ובכן, הגג חשוף לפגעי מזג האוויר והוא מגן עלינו נאמנה מפני רסיסי טל לילה, גשמים עזים, רגבים שעפים לכל עבר ועוד. שינויים קיצוניים במזג האוויר, כדוגמת מעבר בין חורף לקיץ, שוחקים את הבטון ושאר החומרים שממנו עשוי הגג וגורמים לשחיקה. מעבר לכך, הגג עלול לסבול מאיטום לקוי מלכתחילה בעקבות עבודה בלתי מקצועית שבוצעה על ידי קבלנים. כך או כך, מומלץ לבדוק את הגג לפני בוא החורף ולתקן את כל הסדקים והפגמים היטב כדי לעבור את החורף הבא בשלום.

כך אוטמים את הגג

איטום הגג הוא פעולה מקצועית שנועדה לחזק את הגג שלכם, להכין אותו לקראת החורף ולמנוע מהגשם לחדור פנימה ולהפריע לפינה החמה והשלווה שבה אתם רק מבקשים להתחמם מעט ולברוח מהקור. איטום גגות מתבצע בכמה שלבים:

  1. בוחרים חומרים איכותיים.

הדבר הראשון שיש לעשות כאשר באים לאטום גג הוא לרכוש חומרי איטום איכותיים, גם אם הם עולים מעט יותר מחומרים אחרים. חומרי האיטום טובים יגנו עליכם מפני טפטופי גשם, אך הם גם ישמרו על טמפרטורה מתאימה בקיץ ויצרו שכבה אלסטית עבה לצורך איטום מלא. מומלץ לבחור חומרי איטום פוליאוריתניים או אקריליים דוגמת האקווה גארד אשר יוצרים שכבת הגנה טובה וחזקה שעומדת היטב גם בפני גשמי זלעפות, סופות, ברד ואפילו שלגים במקומות כמו ירושלים או רמת הגולן.

  1. מנקים את הגג.

לפני שניגשים לפעולת איטום גגות, חשוב לנקות את הגג משאריות של בטון, זפת או כל לכלוך אחר שעשוי להפריע בפעולת האיטום. לאחר מכן מומלץ לבדוק אם אין סדקים ופגמים על גג. במידה והם מתגלים, כדאי לסתום אותם לפני תחילת עבודה האיטום.

  1. מיישמים את החומר.

כשהכול מוכן ניתן לצאת לדרך ולמרוח את שכבת האיטום שבחרנו. יש להתחיל למרוח את השכבה הראשונה על הגג באמצעות רולר המיועד לכך, להמתין עד שהיא תתייבש ולמרוח את השכבה השנייה.

טיפים אלה לאיטום גגות לקראת החורף, שהוזכרו כאן, מיועדים יותר לאיטום גגות בטון, אך מה בנוגע לגגות רעפים? הבעיה היא בגגות רעפים הוא שמים יכולים לחדור דרכם בגלל שינויי טמפרטורה הגורמים לירידת טל בלילה ולשחיקת הרעפים. מומלץ לבחון היטב את גגות הרעפים באמצעות ריסוס מים ואבחון מיקום הדליפות, ולאחר מכן לאטום את הסדקים בעזרת חומר אקרילי מתאים.

תמונה: FREEPIK