כותרת
> C;
1/1
חינוך

אות המתנדב ע"ש אלעד ריבן ז"ל מוענק לשחר ספיר מקיבוץ כפר גלעדי, תלמידת בית הספר האזורי עמק החולה

גולן חינוךפורסם: 25.01.21 , 18:20ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

"כל אחת מההתנדבויות שלי נבחרו מתוך ערכים שגדלתי עליהם ומתוך ערכים שמובילים אותי" אומרת שחר,

"אני שמחה לדעת שיש הערכה לתרומה שלי".

המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך בחר בשחר ספיר (י"ב) מבית הספר האזורי עמק החולה לקבל אות מחוזי לנוער מתנדב לשנת תשפ"א על תרומתה המשמעותית למען החברה והקהילה

אילנה נולמן, מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי במשרד החינוך מציינת כי "שחר נבחרה לקבל את האות על מיזמי התנדבות רבים, ובהם סיוע בבית ספר לחינוך מיוחד, עזרה בכל הנדרש לוותיקי האזור שבו היא מתגוררת, עזרה לחקלאים ובחינוך לחקלאות. מרשים לראות את היקף העשייה התנדבותית והמוטיבציה שלה. היא מהווה דוגמא לנוער ערכי ומחוייב שמוביל שינוי חברתי בישראל".

"שחר היא נערה טובת לב, אכפתית ותמיד שואפת למצוינות, שמובילה ומוציאה לפועל מיזמים ותכנים ברמה גבוהה ואיכותית" מספרת עדנה בז, מנהלת בית הספר עמק החולה. "שחר פעילה במועצת נוער בבית הספר וברשות, התנדבה בבית ספר לחינוך מיוחד בגליל העליון ובחלוקת מזון לחיילים. בתקופת הקורונה היא מתנדבת שחר בעמותת "ותיקי הגליל" בסיוע לאזרחים וותיקים ככל שנדרש ובגיוס בני נוער נוספים למותה. כמו כן היא מתנדבת בעמותת "השומר החדש", העוסקת בסיוע לחקלאים ובחינוך לציונות וחקלאות. שחר פעילה בתנועת הנוער העובד והלומד, מדריכה ופועלת בהסברה למען ישראל וחיזוק הקשר בין ישראל ויהדות התפוצות".

אות שר החינוך לנוער מתנדב נקרא על שמו של הנער אלעד ריבן ז"ל, שהתנדב ב"צופי האש" ונספה באסון הכרמל בשנת 2010 ומוענק מידי שנה לבני נוער מצטיינים בתרומה לקהילה. הוועדה בודקת את הייחודיות, היצירתיות והיזמות שבעשייה התנדבותית של המועמדים, ואת גבולות ההשפעה של ההתנדבות שלהם על האחרים ועל הסביבה.

בתמונה: שחר ספיר, צילום פרטי